€2.75
Sudedamosios dalys: pipirmėtės (Mentha piperita L.)* – 100 %
„Mėtos“ ūkyje arbatos gaminamos iš išaugintų ar natūraliose augimvietėse surinktų vaistingųjų augalų. Sudžiovinta žaliava atskiriama nuo stiebų, susmulkinama ir prieš pat fasavimą nusijojama, kad vaistažolių arbatos kuo ilgiau išliktų aromatingos ir šviežios. Šį procesą savo rankomis atliekame mes patys, užtikrindami, kad ant Jūsų stalo patektų tik aukščiausios kokybės produktas.
Arbatos gaminamos iš pačios įmonės išaugintų arba natūraliose augimvietėse surinktų vaistingųjų augalų. Jie kruopščiai perrenkami ir džiovinami įmonės džiovykloje. Sudžiovinta žaliava atskiriama nuo stiebų, susmulkinama ir prieš pat fasavimą nusijojama, kad vaistažolių arbatos kuo ilgiau išliktų aromatingos ir šviežios. Šį kruopštų procesą, kuriame yra daug rankų darbo, vykdo tik mūsų įmonės darbuotojai, atsakingai tikrinantys, kad ant vartotojų stalo patektų tik aukščiausios kokybės produktas.
Visos natūraliai gamtoje augančios ar ūkiuose išaugintos vaistažolės sukaupia įvairių biologiškai aktyvių medžiagų, todėl jos nuo neatmenamų laikų naudojamos gydymo tikslais.
Rekomenduojame tradicinius arbatų plikymo receptus, kad per skonį ir kvapą kuo geriau pajaustumėte „Mėtinio gyvenimo“ lėtos ir ramios tėkmės malonumą.
Daugiametis, notrelinių (Lamiaceae) šeimos žolinis augalas. Išdžiūvę lapai yra tamsiai žali, aromatingi, maloniai šaldančio skonio.Mūsų respublikoje auginamų pipirmėčių lapuose priklausomai nuo veislės eterinio aliejaus nustatyta 1,89 – 3,44%, į kurio sudėtį įeina 32,4 – 60,9% mentolio. Vaistams vartojamas pipirmėtės lapų užpilas. Tai raminantis, spazmolitinis, tulžies išsiskyrimą skatinantis vaistas.
Augalo veikliosios medžiagos įvairiai veikia organizmo fiziologinius procesus. Jos ramina, atpalaiduoja spazmus, skatina tulžies išsiskyrimą, stabdo mikrobų vystymąsi, malšina skausmą, plečia vainikines kraujagysles. Pagrindinė veiklioji medžiaga – mentolis; pipirmėtės eteriniame aliejuje jo yra apie 50%.
Natūralios vaistažolės yra kupinos įvairių biologiškai aktyvių medžiagų, todėl nuo neatmenamų laikų liaudies medicinoje naudojamos gydymo tikslais. Rekomenduojame tradicinį arbatų plikymo receptą, kad skonis ir kvapas leistų patirti ramią „Mėtinio gyvenimo“ tėkmę.
Plikymas. Keraminį arba stiklinį indelį išskalaujame verdančiu vandeniu. Į sietelį (geriau naudoti specialų keraminį puodelį su plikymo indeliu) įpilame 1 arbatinį šaukštelį žolelių ir užpilame viena stikline (250 ml) verdančio vandens. Uždengiame ir paliekame 5–10 min., kol augalo veikliosios medžiagos prisotins vandenį. O karštą vasaros dieną puikiai atgaivins šalta žolelių arbata su gabalėliu ledo.
Paruošta pagal literatūrą:
Z.Bandzaitienė, D.Budriūnienė, Z.Butkienė ir kt. „Vaistinių augalų auginimas“ Mokslas, 1983
V.Kaunienė, E.Kaunas „Vaistingieji augalai“ žinynas, Varpas, 1991
Svoris | 0.044 kg |
---|
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.