€2.75
„Mėtos“ ūkyje arbatos gaminamos iš ekologiškai išaugintų ar natūraliose augimvietėse surinktų vaistingųjų augalų. Sudžiovinta žaliava atskiriama nuo stiebų, susmulkinama ir prieš pat fasavimą nusijojama, kad vaistažolių arbatos kuo ilgiau išliktų aromatingos ir šviežios. Šį procesą savo rankomis atliekame mes patys, užtikrindami, kad ant Jūsų stalo patektų tik aukščiausios kokybės produktas.
Sudedamosios dalys: paprastosios jonažolės žolė (Hypericum perforatum L.) – 100 %
* – ekologiška
ES žemės ūkis
Sertifikuota LT-EKO-001
Daugiametis jonažolinių (Hypericaceae) šeimos, 30-70 cm aukščio žolinis augalas. Išdžiūvusi žaliava kvepia balzamu, karstelėjusi, sutraukianti. Žaliavoje gausu flavonoidų: hiperino (lapuose 1,6-2,6%, žieduose – 2,2%), rutino (lapuose 1,7-2,8%, žieduose 1,2%), hipericino, pseudohipericino, kvercitrino, chlorogeno ir kavos rūgšties.
Žolėje taip pat yra eterinio aliejaus, į kurio sudėtį įeina terpenai, seskviterpenai ir izovalerijono rūgšties esteriai. Be to yra rauginių medžiagų (lapuose 12-15%, žieduose 15-17%) iki 55mg% karotino, organinių rūgščių, mineralinių medžiagų. Jonažolės nuoviras vartojamas kaip dezinfekuojanti, sutraukianti ir priešuždegiminė priemonė, jo aliejumi ( nuskinti žiedai užpilami aliejumi ir laikomi 2-3 savaites, retkarčiais pamaišant) gydomos sunkiai gyjančios žaizdos, stomatitai.
Natūralios vaistažolės yra kupinos įvairių biologiškai aktyvių medžiagų, todėl nuo neatmenamų laikų liaudies medicinoje naudojamos gydymo tikslais. Augalo žolės nuoviru buvo gydomos skrandžio, žarnyno, kepenų ligos. Jonažolės nepatartina vartoti, jei kieti viduriai, aukštas kraujo spaudimas.
Rekomenduojame tradicinį arbatų plikymo receptą, kad skonis ir kvapas leistų patirti ramią „Mėtinio gyvenimo“ tėkmę.
Plikymas. Keraminį arba stiklinį indelį išskalaujame verdančiu vandeniu. Į sietelį (geriau naudoti specialų keraminį puodelį su plikymo indeliu) įpilame 1 arbatinį šaukštelį žolelių ir užpilame viena stikline (250 ml) verdančio vandens. Uždengiame ir paliekame 5–10 min., kol augalo veikliosios medžiagos prisotins vandenį. O karštą vasaros dieną puikiai atgaivins šalta žolelių arbata su gabalėliu ledo.
Paruošta pagal literatūrą:Z.Bandzaitienė, D.Budriūnienė, Z.Butkienė ir kt. „Vaistinių augalų auginimas“ Mokslas, 1983V.Kaunienė, E.Kaunas „Vaistingieji augalai“ žinynas, Varpas, 1991
Svoris | 0.088 kg |
---|
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.