Kaip rodo įvairūs tyrimai ir apklausos, moters grožis labai stipriai siejamas su gražiais plaukais. Moterys tai supranta ir į plaukus investuoja daug. Taigi, kviečiame sužinoti, kokios grąžos galima tikėtis investavus į vieną ar kitą sprendimą.
Kad plaukai atrodytų gražūs, turi būti nepažeista jų struktūra ir išlaikytas pakankamas kiekis riebalų. Dalį riebalų gamina pats plaukas, o dalį gauna iš odoje esančių riebalinių liaukų. Plaukų spalva priklauso nuo melanino, kurį gamina plaukų šaknys.
Nuo plauko formos ir folikulo augimo kampo priklauso, kaip plaukai atrodo. Jei plaukas yra cilindro formos ir auga statmenai odos paviršiui, tai plaukai yra tiesūs; jei elipsės formos ir auga įstrižai odos paviršiui, plaukai – banguoti. Garbanotų plaukų pati plauko forma yra beveik plokščia ir auga jie beveik lygiagrečiai su odos paviršiumi.
Plaukai gali būti:
1. tiesūs, banguoti, garbanoti (forma);
2. ploni, vidutiniai, stori (pluošto tankis);
3. švelnūs, vidutiniai, šiurkštūs (paviršius);
4. sausi, normalūs, riebūs, pažeisti, dažyti (plaukų būklė);
5. sausos, normalios, riebios, jautrios, pleiskanojančios (galvos odos) būklės*.
*Klasifikacija pagal Aubrey Organics
Sveiki plaukai – tai subalansuotos mitybos, gyvenimo būdo bei kosmetikos poveikio atspindys. Dažnas plaukų šviesinimas, tiesinimas, džiovinimas fenu ir per gausus sintetinių kosmetikos priemonių naudojimas reikalauja daug laiko ir pinigų žalos taisymui. Kaip ir oda, plaukai yra natūraliai rūgštiniai; todėl, dažnas trinkimas odai nepalankiu šampūnu sutrikdo rūgščių pusiausvyrą ir gali pakenkti sveikiems plaukams. Taigi, pirmasis plaukų priežiūros žingsnis būtų reguliarus augalinių ekstraktų mišinio PLAUKŲ STIPRINIMUI naudojimas. Mišinio pH = 5.4, o jo sudėtis – beržų ir dilgėlių vandeninės biologiškai aktyvių medžiagų koncentruotos ištraukos, subalansuotos tokiu būdu, kad plaukai būtų pamaitinti jų augimą skatinančiomis biologiškai aktyviomis medžiagomis. Natūralaus melisų eterinio aliejaus veikliosios medžiagos nuramina sudirgintą odą.
Antras plaukų priežiūros žingsnis – natūralaus ir pH subalansuoto kondicionuojančio šampūno naudojimas bei plaukų trinkimas kaip galima rečiau. Idealu būtų kas 7–10 dienų, tačiau jei jūsų plaukai linkę riebaluotis arba gyvenate ir dirbate užterštoje aplinkoje, turėsite šį šampūną naudoti dažniau.
Stipriai pažeistiems, cheminio sušukavimo arba tiesinimo nudegintiems plaukams atstatyti gali prireikti daugiau laiko ir pastangų. Papildomai, kartą per kelis mėnesius, galima plaukų šaknis pamaitinti aukščiausios kokybės pirmojo spaudimo alyvuogių aliejumi. Yra žinoma, kad jis stiprina plaukų svogūnėlius, taip skatindamas natūralų jų blizgesį. Ricinos aliejus taip pat nuo senovės buvo dažnai naudojamas kaip plaukų standiklis bei blizgesio suteikianti priemonė. Nors ricinos aliejus yra lipnus, jį nuplausite stebėtinai lengvai. Simondsijų, persikų kauliukų ir saulėgrąžų sėklų aliejai taip pat puikiai daugelio tipų plaukams ir galvos odai, išskyrus labai riebią. Šiuo atveju geriau tiktų plaukų tonikas.
PLAUKŲ IR GALVOS ODOS ALIEJŲ PARUOŠIMAS IR NAUDOJIMAS
Pirmiausia išsirinkite eterinius aliejus, kurie labiausiai tinka jūsų plaukams ir galvos odai, atsižvelgdami ir į mėgstamą aromatą. Įpilkite iki 20 lašų į 50 ml buteliuko bazinio aliejaus ir gerai suplakite. Pradėkite nuo drėgnų plaukų (priešingu atveju aliejų išplauti šampūnu bus daug sunkiau). Masažuokite galvos odą aromatiniu mišiniu, patepdami aliejumi plaukus, ypač atkreipdami dėmesį į galus, linkusius į sausumą ir šakojimąsi. Uždenkite galvą rankšluosčiu ir palikite iki valandos prieš plaudami.
PLAUKŲ IR GALVOS ODOS TONIKAI
Jeigu plaukai labai linkę riebaluotis arba yra ilgi ir po trinkimo šampūnu sunkiai iššukuojami, vertėtų juos perskalauti mišiniu iš 50/50 distiliuoto vandens ir beržų hidrolato, šaukštas sidro acto arba citrinų sulčių.
Naudotos literatūros sąrašas:
1. G. Azguridienė „Kosmetika ką mes darome su ja, o ji su mumis“, Vilnius, UAB „Balto print“ 2017
2. C.Wildwood „The Encyclopedia of Aromatherapy“, Healing Arts Press, Vermont, 1996